Nové domy Lhotka

O společnosti

Společnost OMLUX, spol. s r.o. vznikla v roce 1995 jako obchodní společnost zabývající se prodejem stavebních materiálů se sídlem na ulici Wattova v Ostravě - Přívoze. V roce 2009 se přestěhovala do sídla v Ostravě - Mariánských Horách na ulici Františky Stránecké 165/8. V listopadu 2014 se přestěhovala do vlastní budovy v Ostravě - Lhotce na ulici Pod Vysílačem 422/31, kde sídlí dodnes. Koncem roku 2009 také vznikla pobočka v Praze - Kunraticích na ulici Glazunovova 918.

V roce 1997 začala jako jedna z prvních firem provádět lité anhydritové podlahy. Od roku 1999 rozšířila své podnikání o stavební činnost spočívající v realizaci zateplování budov, výměně oken, zateplování plochých střech a generálních oprav balkónů. Od poloviny roku 2002 je společnost OMLUX, spol. s.r.o. čistě stavební firmou. Další rozšíření firmy proběhlo začátkem roku 2007 a to zahájením výroby vlastních plastových oken. Tento krok poskytl firmě možnosti poskytování komplexnějších služeb zákazníkovi a tím upevnila své postavení na trhu jako specialista na komplexní řešení obvodového pláště budov.

Působnost firmy v oblasti regenerací bytových domů se soustředí na městské části Ostravy, Prahy a Středních Čech. V oblasti litých anhydritových podlah působí firma převážně v Praze a ve Středních Čechách.

Reference prováděných prací je možné získat např. u firem Geosan Group a.s., Skanska CZ a.s., Metrostav a.s., Průmstav a.s. a dále u desítek Bytových družstev, respektive společenství vlastníků na Ostravsku. Roční objem vylitých podlah je cca 170.000 m2/rok a počet komplexních rekonstrukcí činí v průměru cca 30 panelových domů/rok.

O dobře nastoupené cestě společnosti OMLUX svědčí každoroční objem provedených prací, který přispívá ke stabilnímu postavení společnosti jako jedné z nejspolehlivějších na našem trhu.

Roční obraty:

2011 - 227 mil. Kč
2012 - 124 mil. Kč
2013
 - 134 mil. Kš
2014 -
149 mil. Kč
2015 - 126 mil. Kč 

I ve společnosti OMLUX, spol. s r.o. se podepsala recese ve stavebnictví na hospodářském výsledku v roce 2009.

Strategií společnosti OMLUX, spol. s r.o. je úzká specializace na komplexní řešení obvodového pláště budov a provádění samonivelačních anhydritových podlah. Tyto služby chce firma stále poskytovat profesionálně, ve vysoké kvalitě a v dohodnutých lhůtách dle požadavků zákazníka.

Ve vztahu k zaměstnancům usiluje o zvyšování úrovně znalostí všech zaměstnanců, neboť si firma uvědomuje, že výkon a dobré jméno společnosti jsou dány kvalitou jejich zaměstnanců. Ve vztahu k dodavatelům jsou budovány takové formy spolupráce, aby firma byly úspěšná a spolupracovala jen s těmi nejlepšími dodavateli.