Nové domy Lhotka

Výroba plastových oken

Společnost OMLUX®, pro zkvalitnění svých služeb,  zakoupila koncem roku 2006 již zavedenou výrobu plastových oken. Počátkem roku 2007 začala firma vyrábět okna z šesti komorového profilu a středovým těsněním. Nebylo to v tuto dobu běžné a už vůbec ne pro panelové domy. Dnes se již běžně používají šestikomorové tvrzené profily.

Ještě v roce 2006 plně vyhovovalo komor pět a další rok zpátky čtyři. V této době se již řeší a vymýšlí zateplení těchto profilů. Již v dnešní době se tento profil dá zateplit polystyrénovou výplní a neustále se zdokonaluje výztuha v profilu. Takže očekávejme ještě jeden vývojový skok a pak už jen postupné vylepšování detailů. Profilové systémy totiž zároveň musí plnit všechny architektonické požadavky na funkčnost, maximální životnost, stabilitu, komfort údržby a snášenlivost se životním prostředím.

Je nasnadě, že firmy inovují a na trhu obstojí jen ten, kdo dokáže pružně reagovat na požadavky zákazníků. Koupí vlastní výroby oken se stáváme konkurence schopnější. Takže dostupnost a to jak cenová, tak fyzická, se nyní jeví jako jedno z dalších kritérií pro výběr vhodnosti oken pro ten který objekt.

Další specifickou známkou kvality značkových oken OMLUX® je středové těsnění, stavební hloubka, která činí 80 mm v rámu a v křídle 90mm. Tímto se snížil koeficient prostupu tepla přes rám na Uf=1.1 W/m2K. Šestikomorové uspořádání až do detailu zabraňuje vzniku tzv. tepelných mostů a optimalizuje možnosti tepelné izolace s mimořádně nízkým koeficientem prostupu tepla a hluku. Praxe ukazuje, že právě zvýšení stavební hloubky systému má příznivý vliv na snížení koeficientu prostupu tepla.

Také sklo hraje důležitou roli. Naše okna, jsou osazována izolačními skly, jež jsou schopna zajistit koeficient prostupnosti tepla do k=0,6 W/m2K. Dvojsklo je standardně plněno argonem. Koeficient zvukové neprůzvučnosti používaných skel je Rw=32dB až 35dB. Na zvláštní přání lze vyrobit okna se skly bezpečnostními nebo mléčně neprůhlednými. Také je možné okna OMLUX zasklít plnohodnotným trojsklem, (3x 4mm sklo a 2x 16 mm, teplý rámeček z důvodu široké stavební hloubky křídla).

Celá konstrukce oken je rovněž podřízena vysokým nárokům na statickou odolnost. Ocelové vnitřní vzpěry v rámech i křídlech tvoří tuhou soustavu, která je odolná vůči běžným deformačním vlivům. Pro udržení přijatelného klimatu v bytě mají naše okna důmyslný systém mikroventilace (vždy u oken otvíravě sklopných). To znamená, že zabezpečí optimální vnitřní vlhkost (původní panelákové byty jsou nechvalně proslulé svým suchým vzduchem) a zároveň zabraňují tvorbě plísní.

Firma OMLUX Vám dále nabízí prohlídku výroby oken zdarma.

Můžete si zkontrolovat a podívat se na výrobu svých oken. Návštěva je možná v pracovních dnech mezi 6:00 - 14:30 hodinou ve Strahovicích, okr. Opava. Schůzku si lze domluvit telefonicky na naší infolince 800 11 66 55.

 


 

Soubory ke stažení:

Osvědčení - plastové okno a balkónové dveře - systém INTERNOVA 6000 [ MB]

Návod na užívání a údržbu [ MB]

Všeobecné obchodní podmínky  [ MB]

Ceník pozáručního servisu oken a dveří  [ MB]

Reklamační řád  [ MB]

Pokyny pro užívání výrobků  [ MB]